S.S.S

Nasıl Sipariş Verebilirim?

Alışveriş yapmak için üye girişi yapmalısınız veya üye girişi yapmadan devam ediniz. Eğer kurumsal müşterimizseniz üye girişi yapmanızı rica ederiz. Sipariş vermek için aşağıdaki adımları izlemelisiniz. 1. İncelediğiniz ürünü sepetinize ekleyiniz.2. “Sepetim” sayfasında ürün bilgilerinizi kontrol ediniz. Değişiklik yapmak istediğiniz alanlar varsa güncelleyiniz. 3. Ödeme yapmak için “SATIN AL” butonuna basınız.4. Teslimat ve fatura adresinizi seçiniz. “Yeni Adres Ekle” seçeneği ile farklı bir teslimat adresi girebilirsiniz.5. “Kargo teslim adresi, fatura adresi ile aynı.” seçeneğini tıkladığınızda, teslimat adresinize fatura kesilecektir. (E-Fatura mükkellefiyseniz, faturanız sistem üzerinden gönderilecektir.)6. Farklı bir adres ve kişiye/kuruma fatura kesilecek ise; tiki kaldırmanız gerekmektedir. Bu durumda yeni adres bilgilerini ekleyebilirsiniz.7. Siparişi tamamla butonuna basarak “Ödeme” sayfasına gelerek ödeme tipini seçiniz.8. “Mesafeli Satış” ve “Ön Bilgilendirme” kabul sözleşmelerini onayladıktan sonra “SİPARİŞİ TAMAMLA” seçeneği ile siparişinizi sonlandırınız.

Siparişime ürün ekleyebilir miyim?

Onayladığınız siparişinize daha sonradan ekleme yapılamamaktadır.

Faturanın kurumsal şirket adına kesilmesini istiyorum. Ne yapmayalım?

Siparişinizi oluşturma aşamasındayken “Ödeme” sayfasında yer alan “Fatura Adresi” bölümünden “+Yeni Adres Ekle” butonunu tıklayınız. “Adres Tipi” nizi “Kurumsal” olarak işaretleyiniz. Bu şekilde formu doldurunuz ve kaydediniz.

Faturanın kurumsal şirket adına kesilmesini istiyorum. Ne yapmayalım?

Siparişinizi oluşturma aşamasındayken “Ödeme” sayfasında yer alan “Fatura Adresi” bölümünden “+Yeni Adres Ekle” butonunu tıklayınız. “Adres Tipi” nizi “Kurumsal” olarak işaretleyiniz. Bu şekilde formu doldurunuz ve kaydediniz.

Ürünlerim tarafıma ulaştı ancak faturam neden gelmedi?

Teslimat ve fatura adresiniz aynı olsa da “Kargo teslim adresi, fatura adresi ile aynı” seçeneğini işaretlemeniz gereklidir. Aksi halde faturanız ayrı olarak sevk edilmektedir.

Teslimat adresini ve/veya alıcı isimlerini değiştirebilir miyim?

Siparişinize ait fatura henüz kesilmediyse teslimat adresinizi ve alıcı isimlerini değiştirebilirsiniz.

Siparişimin kargoya verildiğini nasıl öğrenebilirim?

“ÜYELİK” menüsünden “Siparişler” butonunu tıklayınız ve siparişinizi görüntüleyiniz. Siparişiniz kargoya verildiğinde, ekrandaki “SİPARİŞ DURUMU” alanında “Kargoya Verildi” bilgisi yer almaktadır. “Kargoya Verildi” linkini tıkladığınızda ise sevkiyatınızın hangi aşamada olduğunu görebilirsiniz.

“Hasar Tespit Tutanağı” nedir?

Tarafınıza ulaşan paketleri kontrol ederek teslim almanız gerekmektedir. Paket içinden çıkan hasarlı, kırık ürün/ürünler durumunda; kargo elemanının şahitliğinde bu durumu tutanağa geçirmelisiniz. Teslim aldığınız paketin tarafınıza kırık, hasarlı ulaştığı hususunu tutanakta mutlaka belirtilerek sizin tarafınızdan ve kargo elemanı tarafından imzalanması gerekmektedir.

“Faturada/İrsaliyede Yer Alan Ürünler İle Paket İçinden Çıkan Ürünler Farklı, Ne Yapmayalım?

Tarafınıza gelen ürün/ürünler size ait değil ise; paketi kabul etmeyerek kargo görevlisine teslim ediniz ve bu durumu iletişim sayfamızdan bize bildiriniz. Veya 0(506)147 57 48 no’lu Müşteri Hizmetleri numaramızdan destek alabilirsiniz.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN

0(506)147 57 48 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz

Sipariş hakkında nasıl bilgi alabilirim?

Siparişinizin durumunu “Hesabım” menüsünden “Sipariş Bilgilerim” sayfasından öğrenebilirsiniz.

Siparişin parçalı olarak gönderilmesi ne demektir ve neden yapılmaktadır?

Sizi daha fazla bekletmemek adına stokta olan ürünlerinizi sevk ederiz. Kalan ürünlerinizi ise ikinci gönderim ile kargoya teslim ederiz. Bu işlemden dolayı ek bir kargo ücreti alınmamaktadır.

Verdiğim siparişin fatura bilgilerini değiştirebilir miyim?

Siparişiniz henüz kargoya verilmedi ise fatura bilgilerinizi değiştirebilirsiniz.

Verdiğim siparişin fatura bilgilerini değiştirebilir miyim?

Siparişiniz henüz kargoya verilmedi ise fatura bilgilerinizi değiştirebilirsiniz.

Siparişim kaç günde elime ulaşır?

Pazar günü ve çalışma saatleri hariç (Çalişma saatleri:08:00-17:00) siparişiniz aynı gün kargoya verilir. 2 ile 5 iş günü içinde elinize ulaşır.

Kargo tutarınız nedir?

Sitemizde vermiş olduğunuz alışverişlerinizde gönderimler Alıcı Tarafından Kapıda Ödemelidir.

İkinci kere gönderdiğiniz kargo sevkiyatından kargo ücreti alıyor musunuz?

Hayır, ilave bir kargo ücreti alınmamaktadır.

Ürün, Hasarlı, Kırık Bir Şekilde Ulaştı İse Ne Yapabilirim?

Hasar Tespit Tutacağı” ile bunu belgelemeniz durumunda işlem yapılmaktadır.

İade şartlarınız nelerdir?

0(506)147 57 48 nolu telefondan bize ulaşabilirsinizÜrün/Ürünler; orijnal ambalajı, varsa promosyon ürünü birlikte tarafımıza ulaşmalıdır. Varsa koruma bandının çıkarılmamış olması, ürünün/ürünlerin işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmış olması ve ambalajı ile ürünün hasar görmemiş olması gerekmektedir.

Aldığım Ürünü İade Etmek İstiyorum. İade Şartlarınız Nelerdir?

Ürününüzü/Ürünlerinizi teslim aldığınız veya siparişi verdiğiniz tarihinden itibaren “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” ile ürününüzün/ürünlerinizin kusurlu/arızalı/bozuk olması halleri haricinde 14 (on dört ) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayarak iade edebilirsiniz. Yurtdışı teslimatlı siparişlerde cayma hakkı kullanılması durumunda kargo gönderi ücreti müşteriye ait olacaktır.

Ürün, Hasarlı, Kırık Bir Şekilde Ulaştı İse Ne Yapabilirim?

Hasar Tespit Tutanağı” ile bunu belgelemeniz durumunda işlem yapılmaktadır.

“Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” Hangileridir?

 1. a)Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
  b)Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
  c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
  ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
  d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
  e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
  f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
  g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
  ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
  h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

İadeye Gönderdiğim Ürünleri Nasıl Takip Edeceğim?

Tarafımızca teslim alınanan ürünün/ürünlerin ambalajı ve aksesuarları kontrol edilecektir. İade işleminin onaylanması durumunda; işleminiz gerçekleşecek ve iadeye yönelik mail ile bilgilendirme alacaksınız.

Aldığım Ürün Kusurlu/Arızalı/Bozuk Değil Ancak Gene De Farklı Bir Ürünle Değiştirmek İstiyorum. Değişimi Nasıl Yapabilirim?

Satın aldığınız ürün(ler) kusurlu/arızalı/bozuk değilse, sitedeki başka bir ürün ile değişimi maalesef yapılamamaktadır. Ancak ürünü iade edip, bedel iadesi talep edebilme veya değiştirmek istediğiniz ürünü tarafımıza gönderip, sitedeki hesabınıza ürün bedeli tutarında hediye çeki tanımlanmasını talep edebilme haklarına sahipsiniz.

Kusurlu/Arızalı/Bozuk Çıkması Nedeni iİe Size Gönderdiğim Ürün(ler) İçin Nasıl Bir Yol İzliyorsunuz?

Tarafımızca teslim alınan ürünlerin öncelikle ambalajı ve aksesuarları kontrol edilmektedir. Garanti kapsamındaki ürünler yetkili servislerine, garanti kapsamındaki dışındaki ürünler ise incelenmek üzere tedarikçi firmalarına gönderilmektedir.

Garanti Kapsamındaki Ürünlerin Teknik Servis Süreçleri Ne Kadardır Ve Yasal Süreç Ne Zaman Başlar?

Garanti kapsamındaki ürünlerin Satış Sonrası Hizmetler Yönetmeliği uyarınca azami tamir süresi 20 iş günüdür.

Garanti Belgesini Kaybettim. Teknik Servise Gönderilmek Üzere, Ürünümü Tarafınıza Gönderebilir Miyim?

Maalesef hayır. “Garanti Belgesi Yönetmeliği” uyarınca faturalar garanti belgesi yerine geçmemektedir

“Faturada/İrsaliyede Yer Alan Ürünler İle Paket İçinden Çıkan Ürünler Farklı, Ne Yapmayalım?

Tarafınıza gelen ürün/ürünler size ait değil ise; paketi kabul etmeyerek kargo görevlisine teslim ediniz ve bu durumu iletişim sayfamızdan bize bildiriniz. Veya 0(506)147 57 48 no’lu Müşteri Hizmetleri numaramızdan destek alabilirsiniz.

İade Şartlarınız Nelerdir?

Ürün/Ürünler; oriijnal ambalajı, varsa promosyon ürünü birlikte tarafımıza ulaşmalıdır. Varsa koruma bandının çıkarılmamış olması, ürünün/ürünlerin işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmış olması ve ambalajı ile ürünün hasar görmemiş olması gerekmektedir.

Hangi Ürünleri İade Edemem?

“Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler”e konu olan ürünlerin ambalajı açıldığı an ve kullanıcı hatası sonucu kusurlu/arızalı/bozuk hale gelen ürünlere iade işlemi yapılamamaktadır.

İade Ürünlerimi Tarafınıza Nasıl Gönderebilirim?

Sitemiz üzerinden aldığınız Tüm Kozmetik Ürünlerini —— SÜRAT Kargo gönderi koduyla gönderebilirsiniz.
Ürünleri sadece anlaşmalı olduğumuz SÜRAT Kargo ile göndermeniz gerekmektedir. Bunun dışında herhangi bir kargo şirketiyle gönderilen ürünler iadesi ve ulaşım bedeli kabul edilmeyecektir.
İade ve değişim ürünleri kesinlikle orjinal kutu ve ambalajı ile yapılmalıdır.
İade ve değişim istediğiniz ürünlerin orjinal sevk irsaliyesi ve iade sebebini içeren bir not ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.

İadem Kabul Edilmez İse Ne Olur?

İadesi kabul edilmeyen ürünler, tarafınıza geri gönderilmektedir.

Aldığım Ürün, Kusurlu/Arızalı/Bozuk Olarak Tarafıma Geldi Veya Ürün Sonradan Kusurlu/Arızalı/Bozuk Hale Geldi, Ne Yapmalıyım?

“İletişim” bölümünden “İLETİŞİM FORMU” başlığını seçiniz ve ilgili alanları doldurarak “GÖNDER” tuşuna basınız.. Talebiniz tarafımıza ulaştığında, ürünü/ürünlerinizi nereye göndermeniz konusunda yönlendirileceksiniz.

Kusurlu/Arızalı/Bozuk Çıkması Veya Sonradan Kusurlu/Arızalı/Bozuk Hale Gelmesi Nedeni İle Size Gönderdiğim Ürün(ler) İçin Kargo Ücreti Alıyor Musunuz?

Hayır

Garanti Kapsamındaki Ürünümü Yetkili Servise Kendim Gönderebilir Miyim?

Evet. Dilerseniz, ürününüzü yetkili servisine siz gönderebilirsiniz.

Sipariş Verdiğim Ürünlerin Tamamı Paketin İçinden Çıkmadı. Ne Yapmayalım?

Öncelikle;Faturanızdaki ürünlerle paketin içinden çıkan ürünleri kontrol edin.
Siparişiniz parçalı/kısmen gönderildi ise;
Faturada/irsaliyede yer alan ürünlerle paketiniz içinden çıkan ürünler aynı olacaktır. Ayrıca faturanızın/irsaliyenizin hemen alt tarafında “**Siparişinize ait diğer ürün(ler) tedarik sürecindedir.” şeklinde bilgi yer aldığını göreceksiniz. Bu durumda tarafınıza gelen paketi kabul edebilirsiniz.
Faturanızda/irsaliyenizde yer alan ürünlerin tamamı paketiniz içinden çıkmadı ise;
Durumu kargo elemanının şahitliğinde tutanağa geçirinmelisiniz ve igili tutanağı destek@busranaorganikozmetik adresine gönderin. Mailiniz tarafımıza ulaştığında ürününüz/ürünleriniz tarafınıza sevk edilecek aksi halde bedel iadesi sağlanacaktır.

 

Yazmaya başlayın ve aramak için Enter tuşuna basın

Alışveriş Sepetiniz

Sepetinizde ürün bulunmuyor.